Zwycięski pojedynek Neptuna Końskie z Nidzianką Bieliny

/PST/
Karol Armata zdobył dla Neptuna trzeciego gola w meczu z Nidzianką.
Karol Armata zdobył dla Neptuna trzeciego gola w meczu z Nidzianką. Piotr Stańczak
Drużyna Neptuna Końskie pokonała u siebie Nidziankę Bieliny w meczu 26. kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej.

Neptun Końskie – Nidzianka Bieliny 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Gardynik 20 z karnego, 1:1 Bartosz Gawęcki 44, 2:1 Damian Maciejewski 72, 3:1 Karol Armata 82.

Neptun: Herda – Gołąbek (85. Skalski), Prus-Niewiadomski, Maciejewski, Skoczylas – Zając, Szymkiewicz, Armata, Gardynik – Pach, Sroka (65. Cieślik).

Nidzianka: Szcześniak – P. Gawęcki, Pindral, Satro, B. Gawęcki – Kobyłecki, Boleń, Lis (68. Cieślik), Chlewicki – W. Brożyna (80. Durlej), Maciejski.

Sędziował: Szczepan Górczyński.

W pierwszej połowie konecczanie mieli dwa rzuty karne. Piotr Gardynik wykorzystał pierwszego i dał drużynie prowadzenie. Drugiego nie zdołał zamienić na gola. Strzał napastnika Neptuna z jedenastu metrów obronił dobrze dysponowany golkiper przyjezdnych Dawid Szcześniak. Działo się to przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Sytuacja ta zemściła się na Neptunie, który tuż przed przerwą stracił wyrównującą bramkę.

- Po przerwie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobrych okazji nie wykorzystali jeszcze: Jan Sroka i Gardynik. Szkoda zmarnowanego drugiego karnego, prowadząc 2:0 moglibyśmy grać spokojniej – tłumaczył Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

- Mieliśmy kadrowe problemy, ale przez większą część meczu byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Neptuna. Przy stanie 1:1 dobrej okazji na gola nie wykorzystał Łukasz Boleń. Decydujący był błąd w kryciu, który kosztował nas utratę drugiego gola. Potem odkryliśmy się i dostaliśmy trzeciego Myślę, że remis był w naszym zasięgu - powiedział Paweł Wijas, szkoleniowiec drużyny z Bielin.