1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie zrewanżowało się KSZO Odlewni Ostrowiec

Paweł Kotwica
Krzysztof Krogulec
W rozegranym awansem meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:31 (16:15)

KSSPR: Buchcic - Woś 2 (1), Maleszak 4, Pilarski 6, Wolski 7, Fidor, Telka, Gruszczyński, Rurarz 2, P. Matyjasik 13 (7), T. Napierała.

KSZO Odlewnia:Kijewski, Baran, Piątkowski - Grabowski 9 (3), Chmielewski 1, Rusin 1, Cukierski 1, Kogutowicz 6 (2), Mehdizadeh 6, Włodarski, Dwojak 1, Pawlik, Włoskiewicz 6.

Konecczanie zrewanżowali się KSZO Odlewni za niedawną porażkę na własnym terenie w Pucharze Polski. Zagrali wprawdzie nierówno i mieli w meczu różne okresy, ale w decydujących momentach zadecydowało doświadczenie Przemysława Matyjasika i świetne interwencje Kamila Buchcica w bramce.

Początek to duża przewaga gospodarzy, goście nie potrafili sobie poradzić ze swoją nieskutecznością. W 9 minucie KSSPR prowadziło 6:1. KSZO Odlewnia zaczął jednak powoli odrabiać straty, na co wpływ miała również seria kar dla miejscowych. W końcówce pierwszej połowy drużyna trenera Tomasza Radowieckiego kilka razy zbliżała się na różnicę jednej bramki.

Na początku drugiej połowy zespół z Końskich odskoczył na pięć bramek różnicy (34 minuta 20:15), a chwilę później na sześć. Kilkubramkowa przewaga utrzymywała się do końcówki spotkania. W 57 minucie drużyna z Ostrowca zmniejszyła straty do dwóch trafień - 31:29 - ale ekipa Roberta Napierały już nie dała sobie odebrać wygranej.