Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Nowinach trwają finały wojewódzkie "Pucharu Tymbarku". Na otwarciu było wiele znanych osób. Zobacz zdjęcia i wideo

Bartosz Wartałowicz
Bartosz Wartałowicz
Wideo
od 16 lat
Turniej "Puchar Tymbarku" w województwie świętokrzyskim rozpoczął się 8 maja w Nowinach i potrwa do 9 maja. Na uroczystym otwarciu pojawili się między innymi Michał Gębura - były reprezentant Polski i Marcin Gawron - wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

W Nowinach trwają finały wojewódzkie "Pucharu Tymbarku". Łącznie występuje 65 zespołów. Były znane osoby

23 edycja turnieju "Puchar Tymbarku" rozpoczęła się, jak co roku, uroczystą ceremonią otwarcia, na której, oprócz zawodników i trenerów, pojawili się również działacze społeczni, sportowi i polityczni: Sebastian Nowaczkiewicz - wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Marcin Gawron - wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Gębura - były mistrz Polski z Lechem Poznań oraz były reprezentant Polski, Piotr Gadecki - członek komisji piłki kobiecej Polskiego Związku Piłki Nożnej, Łukasz Ubożak - dyrektor Zespołu Szkół Podstawowych w Nowinach, Jacek Kania - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach, Zbigniew Grombka - delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Cender - sekretarz biura Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i koordynatorzy turnieju na szczeblu wojewódzkim - Bartłomiej Strzębski i Damian Dziedzic.

-Koordynatorem na finałach wojewódzkich jestem po raz pierwszy, wcześniej odpowiadałem za miasto Kielce. Mniej drużyn do prowadzenia, ale pojawiła się opcja i skorzystałem z niej. To coś nowego dla mnie i dla Damiana. Po turnieju podsumujemy sobie to, co można było zrobić lepiej, żeby wykorzystać to w kolejnych latach. W tym roku była zmiana w regulaminie i mogą brać udział tylko szkoły podstawowe. Wcześniej grały kluby sportowe, ale po turniejach powiatowych możemy powiedzieć, że ta zmiana była na plus. Najlepsze zespoły z każdej kategorii wezmą udział w wielkim finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w Warszawie, który odbędzie się w połowie czerwca. Na tym stadionie grają finaliści Pucharu Polski, reprezentacja Polski i zagra również 6 najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego - powiedział koordynator Bartłomiej Strzębski.

Po uroczystej ceremonii, przyszła pora na właściwą część turnieju. Dzieci ze szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim grały łącznie na ośmiu wydzielonych boiskach. Nie brakowało emocji, pięknych goli, wspaniałych obron bramkarzy oraz radości młodych zawodników i zawodniczek.

Bardzo mi się podoba na tym turnieju, jest wysoki poziom, super boisko i fajne bramki. W pierwszym meczu udało mi się zdobyć dwie bramki. Mam nadzieję, że wejdziemy do finałów i zagramy na Stadionie Narodowym

- powiedział Krzysztof Raczyński - młody zawodnik ze Szkoły Podstawowej w Starachowicach.

Emocje udzielały się nie tylko zawodnikom, ale również rodzicom i szkoleniowcom.
- Na Tymbarku jestem już 12 rok z rzędu, od tamtej pory pracuję w Szkole Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie i jestem również koordynatorem w powiecie jędrzejowskim. Również od 12 lat nasza szkoła nieprzerwanie pojawia się na finałach wojewódzkich. W tym roku mamy 4 zespoły. Mamy zdolną młodzież, nie tylko z Jędrzejowa. Polski Związek Piłki Nożnej stanął na wysokości zadania, boiska są świetnie przygotowane, organizacja też i to nie jest przypadek, że Puchar Tymbarku jest największym turniejem dla dzieci w Europie - powiedział trener i nauczyciel w Szkole Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie.

Zobaczcie galerię zdjęć z turnieju o Puchar Tymbarku w Nowinach

Poniżej lista wszystkich uczestników turnieju:

U-8 Chłopcy:
PSP 2 Busko-Zdrój, SP4 Jędrzejów, SP 33 Kielce, SP Ćmińsk (powiat kielecki), Stadnicka Wola (konecki), SP Ożarów (opatowski), KZE Ostrowiec Świętokrzyski Future, Duchy Futbolu (pińczowski), Sportowa 1 (sandomierski), Orlik Ostojów (skarżyski), SP Tychów Nowy (starachowicki).

U-10 Chłopcy:
PSP 2 Busko-Zdrój, SP4 Jędrzejów, SSP 3 Kazimierza Wielka, Wojownicy z piętnastki (Kielce), Asy 2 (kielecki), Stadnicka Wola (konecki), SP Ożarów (opatowski), PSP 5 (ostrowiecki), SP 2 Pińczów Młodzik, SANDO4 (sandomierski), SP 13 (skarżyski), SP Tychów Nowy (starachowicki), PSP Smerdyna (staszowski), Dwójka (włoszczowski).

U-12 Chłopcy:
PSP 2 Busko-Zdrój, SP4 Jędrzejów, SSP 3 Kazimierza Wielka, SP 34 Kielce, SP Bilcza I (kielecki), Stadnicka Wola (konecki), SP 1 Opatów, Siódemka (ostrowiecki), Duchy Futbolu (pińczowski), SANDO4 (sandomierski), SP Skarżysko Kościelne, Dwunastka (starachowicki), Jedynka Staszów, SP Krasocin (włoszczowski.

U-8 Dziewczynki:
SP 4 Jędrzejów, Gwiazdeczki Bodzentyn (kielecki), KZE Ostrowiec Świętokrzyski, Przedszkole Samorządowe Klimontów (sandomierski), Smerfetki SP5 (skarżyski), SP Tychów Nowy (starachowicki).

U-10 Dziewczynki:
SP Pacanów (buski), SSP 3 Kazimierza Wielka, SP Bieliny (kielecki), SKS Olimpijczyk Fałków (konecki), Gmina Brody Girls (starachowicki), Wola (staszowski), SP "Gacuś" Konieczno (włoszczowski)

U-12 Dziewczynki:
-Diament (buski), SP Nagłowice (jędrzejowski), SSP 3 Kazimierza Wielka, Wojownicy z piętnastki (Kielce), Gwiazdeczki Bodzentyn (kielecki), SKS Olimpijczyk Fałków (konecki), Kunów (ostrowiecki), AP PSP Klimontów (sandomierski),
Siódemeczka Skarżysko-Kamienna, SP Tychów Nowy (starachowicki), Trójka Staszów, Jedynka Włoszczowa.

Zobaczcie galerię zdjęć z turnieju o Puchar Tymbarku w Nowinach

W Nowinach trwają finały wojewódzkie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Nowinach trwają finały wojewódzkie "Pucharu Tymbarku". Na otwarciu było wiele znanych osób. Zobacz zdjęcia i wideo - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na konskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto