Piłka nożna. W Miłoradzu derby powiatu malborskiego w V lidze. Delta podejmuje Błękitnych Stare Pole

Radosław Konczyński
W sezonie 2022/2023 w V lidze w derbach lepsza była Delta, bo raz wygrała. Drugi mecz zakończył się remisem. Radosław Konczyński
Mecz Pomezanii Malbork z Gromem Nowy Staw nie będzie jedynymi piłkarskimi derbami powiatu malborskiego, do których dojdzie w sobotę (19 sierpnia). W Miłoradzu w spotkaniu klasy okręgowej Delta podejmie Błękitnych Stare Pole.

Kolejne derby Delty Miłoradz i Błękitnych Stare Pole w V lidze

To będzie 4 kolejka w drugiej grupie V ligi, ale Delta Miłoradz do tej pory rozegrała tylko dwa mecze. Drużyna trenera Macieja Kędzierskiego na razie jest bez punktów i zajmuje 14 miejsce w 15-zespołowej tabeli. Pierwsze spotkanie i porażka 1:7 na wyjeździe ze Styną Godziszewo jest do wymazania z pamięci. Potem była pauza, a w minioną środę (16 sierpnia) przegrana w Kościerzynie z Kaszubią 1:3.

Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku w Kościerzynie. Delta prowadziła do przerwy 1:0 po bramce, którą już w 7 minucie zdobył Bartosz Kluka. Kaszubia wyrównała w 65 minucie. Przy stanie 1:1 goście mieli bardzo dobrą okazję do ponownego objęcia prowadzenia, ale to miejscowi wyprowadzili kontrę i strzelili gola. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki. Duże znaczenie dla przebiegu drugiej połowy miały urazy dwóch środkowych pomocników Delty, którzy po ostrych wejściach rywali musieli opuścić murawę (wtedy jeszcze miłoradzanie prowadzili).

Nastroje nie są świetne, ale mieliśmy świadomość sytuacji, w jakiej znajdujemy się na początku sezonu. W zespole zaszło sporo zmian. Na dodatek nie dysponowaliśmy pełną kadrą. W każdym razie nie panikujemy, zachowujemy spokój i w przyszłość patrzymy z optymizmem i nadzieją, że za chwilę wejdziemy na właściwe tory, oby już w najbliższym meczu. Spotkanie z Kaszubią mimo wszystko nastraja pozytywnie – mówi Maciej Kędzierski, trener Delty Miłoradz.

Błękitni Stare Pole z 4 punktami zajmują 8 miejsce. Do tej pory zremisowali 0:0 z Gwiazdą Karsin, przegrali 2:5 z Żuławami Nowy Dwór Gdański i ostatnio pokonali u siebie 4:1 Pogoń Prabuty (bramki: Tomasz Zaborny, Sebastian Prócheński, Wojciech Łojeczko, Radosław Pinkus).

W pierwszych meczach nie mieliśmy pełnej kadry, m.in. z powodu kontuzji. Teraz już praktycznie wszystkich będę miał do dyspozycji, poza Michałem Marendowskim. W derbach w poprzednim sezonie trochę brakowało nam szczęścia. Mam nadzieję, że teraz do nas się uśmiechnie. Jedziemy do Miłoradza z takim nastawieniem, że chcemy wygrać – mówi Maciej Rogowski, trener Błękitnych.

W ubiegłym sezonie w pierwszym meczu Delta pokonała Błękitnych na ich boisku 2:1. Gospodarze prowadzili po bramce Kamila Piotrowskiego. Dla miłoradzan trafili Marcel Kępiński i Filip Gucwa (ten drugi w 2 minucie doliczonego czasu gry). Wiosną w Miłoradzu padł bezbramkowy remis.

Sobotnie derby powiatu malborskiego pomiędzy Deltą a Błękitnymi rozpoczną się o godz. 15.

- Z tej okazji przy współpracy z naszym sponsorem - panem Adamem Dawidowiczem - przed meczem oraz w jego trakcie nasi najmłodsi kibice będą mogli skorzystać z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, natomiast ci młodzi kibice, który w przerwie meczu podejdą do wykonania rzutu karnego, w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym otrzymają „Plan Lekcji Delty”. Dla trochę starszych kibiców przygotowaliśmy poczęstunek w postaci pysznych kiełbasek – informuje Delta.

Rusza sezon w A-klasie. Nogat i Jurand grają u siebie

Także w sobotę (19 sierpnia) rozpoczyna się sezon w A-klasie. W czwartej grupie występują dwie drużyny z powiatu malborskiego, które wywalczyły awans z B-klasy. TP Nogat Malbork zainauguruje rozgrywki meczem z Olimpią Sztum, spadkowiczem z V ligi, na stadionie przy ul. Parkowej (godz. 14), a Jurand Lasowice Wielkie podejmie Błyskawicę Postolin (godz. 16).

Przypomnijmy jeszcze o derbach powiatu w IV lidze. Pomezania Malbork o godz. 17 podejmie przy Toruńskiej Grom Nowy Staw.