Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu kłobuckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu kłobuckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu kłobuckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIEDRZYN Łukasz Marcin: pozycja 1 : 4,4% (1 773 głosów)
- PAPROTNY Bogdan Edward: pozycja 2 : 4,4% (1 773 głosów)
- KAŁMUK Ewelina Izabela: pozycja 3 : 4,4% (1 773 głosów)
- PARKITNA Grażyna: pozycja 4 : 4,4% (1 773 głosów)
- KOSZCZYK Andrzej Zdzisław: pozycja 5 : 4,4% (1 773 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KIEPURA Jerzy: pozycja 1 : 5,3% (2 138 głosów)
- JEZIORSKI Tomasz Stanisław: pozycja 2 : 5,3% (2 138 głosów)
- KOZIŃSKI Mariusz Sylwester: pozycja 3 : 5,3% (2 138 głosów)
- KOTOWICZ Lidia Bożena: pozycja 4 : 5,3% (2 138 głosów)
- GRZESIAK Magdalena Anna: pozycja 5 : 5,3% (2 138 głosów)
- SKWARA Bożena Krystyna: pozycja 6 : 5,3% (2 138 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PRZYBYLSKA Beata Alicja: pozycja 1 : 1,04% (420 głosów)
- PILŚNIAK Tomasz: pozycja 2 : 1,04% (420 głosów)
- GRZELIŃSKA Sylwia Joanna: pozycja 3 : 1,04% (420 głosów)
- MRÓWKA Łukasz Rafał: pozycja 4 : 1,04% (420 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO:
- LESZCZYŃSKA Bożena Zofia: pozycja 1 : 3,39% (1 367 głosów)
- SOŚNIAK Bogdan Ryszard: pozycja 2 : 3,39% (1 367 głosów)
- ANTOŃCZAK Krzysztof Jan: pozycja 3 : 3,39% (1 367 głosów)
- DWORNIK Weronika: pozycja 4 : 3,39% (1 367 głosów)
- KONIECZKO Marcelina Adrianna: pozycja 5 : 3,39% (1 367 głosów)
- KEMPA Wojciech Kamil: pozycja 6 : 3,39% (1 367 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY 2024:
- TOMCZYK Magdalena: pozycja 1 : 0,93% (376 głosów)
- KUDŁA Jarosław Stanisław: pozycja 2 : 0,93% (376 głosów)
- CHRZANOWSKI Bartłomiej Witold: pozycja 3 : 0,93% (376 głosów)
- JANIK Aneta Monika: pozycja 4 : 0,93% (376 głosów)
- DERBIS Grażyna Anna: pozycja 5 : 0,93% (376 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- KUREK Karolina Ewa: pozycja 1 : 2,83% (1 142 głosów)
- ANTCZAK Bartłomiej Maciej: pozycja 2 : 2,83% (1 142 głosów)
- RACZYŃSKA Edyta Aleksandra: pozycja 3 : 2,83% (1 142 głosów)
- TOMZIŃSKI Szymon: pozycja 4 : 2,83% (1 142 głosów)
- WRÓBEL Patrycja Małgorzata: pozycja 5 : 2,83% (1 142 głosów)
- KRAWCZYK Łukasz: pozycja 6 : 2,83% (1 142 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kłobuckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NAPIERAJ Bogdan Wiesław: pozycja 1 : 5,9% (2 154 głosów)
- WOJTYRA Anna: pozycja 2 : 5,9% (2 154 głosów)
- SZCZEPANIAK Daniela: pozycja 3 : 5,9% (2 154 głosów)
- MAZUREK Agata: pozycja 4 : 5,9% (2 154 głosów)
- LESZCZYNA Juliusz Sebastian: pozycja 5 : 5,9% (2 154 głosów)
- MAJCHRZAK Waldemar Grzegorz: pozycja 6 : 5,9% (2 154 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PILŚNIAK Zbigniew Adam: pozycja 1 : 6,21% (2 265 głosów)
- BORECKI Józef Bronisław: pozycja 2 : 6,21% (2 265 głosów)
- MAŁECKA Magdalena Barbara: pozycja 3 : 6,21% (2 265 głosów)
- KLUBA Gabriela Mirosława: pozycja 4 : 6,21% (2 265 głosów)
- WĘZIK Jolanta Maria: pozycja 5 : 6,21% (2 265 głosów)
- PILŚNIAK Dariusz Andrzej: pozycja 6 : 6,21% (2 265 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TELĘGA Kinga Jadwiga: pozycja 1 : 1,62% (590 głosów)
- MRÓWKA Marta Romana: pozycja 2 : 1,62% (590 głosów)
- CIEŚLIŃSKI Grzegorz Dominik: pozycja 3 : 1,62% (590 głosów)
- KURZYK Patryk Oktawian: pozycja 4 : 1,62% (590 głosów)
- KOTYNIA Mateusz Mariusz: pozycja 5 : 1,62% (590 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO:
- KULEJEWSKI Zbigniew Bogusław: pozycja 1 : 1,23% (448 głosów)
- PILARZ Magdalena: pozycja 2 : 1,23% (448 głosów)
- LITWIŃCZYK Wioleta Maria: pozycja 3 : 1,23% (448 głosów)
- KOWALSKA Elżbieta Anna: pozycja 4 : 1,23% (448 głosów)
- HUDY Paweł Robert: pozycja 5 : 1,23% (448 głosów)
- WIECHA Kamil Grzegorz: pozycja 6 : 1,23% (448 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- KULEJ Zbigniew: pozycja 1 : 1,98% (722 głosów)
- SŁOMIAN Joanna Mariola: pozycja 2 : 1,98% (722 głosów)
- KLUSZCZYŃSKI Marek Stanisław: pozycja 3 : 1,98% (722 głosów)
- WŁODARCZYK Agnieszka Zofia: pozycja 4 : 1,98% (722 głosów)
- CIEŚLA Katarzyna Agata: pozycja 5 : 1,98% (722 głosów)
- KSIĘŻYK Robert Marian: pozycja 6 : 1,98% (722 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kłobuckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZWIĄZEK Agnieszka Wanda: pozycja 1 : 6,19% (2 137 głosów)
- ŻURAWSKA Teresa Krystyna: pozycja 2 : 6,19% (2 137 głosów)
- KEMPIŃSKI Ireneusz: pozycja 3 : 6,19% (2 137 głosów)
- CHWALANA Magdalena Kamila: pozycja 4 : 6,19% (2 137 głosów)
- BŹDZION Jan: pozycja 5 : 6,19% (2 137 głosów)
- DESKA Krzysztof: pozycja 6 : 6,19% (2 137 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAWICKI Marek Andrzej: pozycja 1 : 4,61% (1 591 głosów)
- SZEWCZYK Mieczysław: pozycja 2 : 4,61% (1 591 głosów)
- TUTAK Ewa: pozycja 3 : 4,61% (1 591 głosów)
- ŚWITAŁA Bolesław: pozycja 4 : 4,61% (1 591 głosów)
- SKOCZYLAS Sylwia: pozycja 5 : 4,61% (1 591 głosów)
- DRAB Aldona Maria: pozycja 6 : 4,61% (1 591 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NOWAK Kamila Dominika: pozycja 1 : 1,43% (495 głosów)
- MALINA Karolina Anna: pozycja 2 : 1,43% (495 głosów)
- LEŚKO Łukasz Adrian: pozycja 3 : 1,43% (495 głosów)
- CHŁĄD Monika Katarzyna: pozycja 4 : 1,43% (495 głosów)
- KRAWCZYK Kamil: pozycja 5 : 1,43% (495 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO:
- LIGĘZA Łukasz Sebastian: pozycja 1 : 1,4% (483 głosów)
- KIEPURA Aleksandra Katarzyna: pozycja 2 : 1,4% (483 głosów)
- PĄKLAK Karol Roman: pozycja 3 : 1,4% (483 głosów)
- PETRYKOWSKA Maria Elżbieta: pozycja 4 : 1,4% (483 głosów)
- KUC Michał Marcin: pozycja 5 : 1,4% (483 głosów)
- KUJAWSKA Maria Danuta: pozycja 6 : 1,4% (483 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY 2024:
- ŻURAWSKA-CHŁĄD Monika: pozycja 1 : 0,43% (150 głosów)
- STASIŃSKA Edyta Barbara: pozycja 2 : 0,43% (150 głosów)
- ROGACZEWSKI Bartosz Karol: pozycja 3 : 0,43% (150 głosów)
- WAWRZYNIAK Jan Marek: pozycja 4 : 0,43% (150 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- WERS Karol Paweł: pozycja 1 : 2,98% (1 028 głosów)
- SKOCZYLAS-ISZWOLDIN Wioletta Ewa: pozycja 2 : 2,98% (1 028 głosów)
- ŚWIERZY Ewa Wioleta: pozycja 3 : 2,98% (1 028 głosów)
- ŁACINA Sylwia Anna: pozycja 4 : 2,98% (1 028 głosów)
- KRASZEWSKI Łukasz Jan: pozycja 5 : 2,98% (1 028 głosów)
- RANDAK Tomasz Paweł: pozycja 6 : 2,98% (1 028 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kłobuckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJNOWSKI Dariusz Ryszard: pozycja 1 : 3,67% (2 037 głosów)
- ADAMIK Bogdan Zenon: pozycja 2 : 3,67% (2 037 głosów)
- KORNOBIS Andrzej Feliks: pozycja 3 : 3,67% (2 037 głosów)
- KULIŃSKA Anna: pozycja 4 : 3,67% (2 037 głosów)
- SULIMA-CHŁOND Sabina Katarzyna: pozycja 5 : 3,67% (2 037 głosów)
- NOGA Barbara: pozycja 6 : 3,67% (2 037 głosów)
- WIŚNIEWSKA Marianna: pozycja 7 : 3,67% (2 037 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MANDAT Mariusz Mieczysław: pozycja 1 : 2,78% (1 546 głosów)
- SZAFLIK Jerzy Piotr: pozycja 2 : 2,78% (1 546 głosów)
- ZIĘTAL Barbara: pozycja 3 : 2,78% (1 546 głosów)
- MAJCHROWSKI Tomasz: pozycja 4 : 2,78% (1 546 głosów)
- NOWICKA Anna: pozycja 5 : 2,78% (1 546 głosów)
- KAŁUŻA Elwira: pozycja 6 : 2,78% (1 546 głosów)
- SOBIŚ Tomasz Paweł: pozycja 7 : 2,78% (1 546 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PUCHAŁA-AUGUSTYN Małgorzata Dorota: pozycja 1 : 1,76% (980 głosów)
- GLAJZNER Robert Rajmund: pozycja 2 : 1,76% (980 głosów)
- GAZDA Patrycja Ewa: pozycja 3 : 1,76% (980 głosów)
- STAŃCZYK Jacek Piotr: pozycja 4 : 1,76% (980 głosów)
- KUPCZYK Małgorzata Teresa: pozycja 5 : 1,76% (980 głosów)
- WRÓBLEWSKI Michał Zenon: pozycja 6 : 1,76% (980 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO:
- GŁĄB Bogusław: pozycja 1 : 1,3% (722 głosów)
- KASPRZAK Magdalena Ewa: pozycja 2 : 1,3% (722 głosów)
- ŚCIEBURA Piotr Kazimierz: pozycja 3 : 1,3% (722 głosów)
- SROKA Marcin Marek: pozycja 4 : 1,3% (722 głosów)
- KOZACKA Barbara Teresa: pozycja 5 : 1,3% (722 głosów)
- CZYŻ Jolanta Anna: pozycja 6 : 1,3% (722 głosów)
- TAŁAJ Iwona Małgorzata: pozycja 7 : 1,3% (722 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY 2024:
- NOWAK Krzysztof Wiesław: pozycja 1 : 1,68% (933 głosów)
- MINKINA Roman Bronisław: pozycja 2 : 1,68% (933 głosów)
- GRĄDYS Magdalena Barbara: pozycja 3 : 1,68% (933 głosów)
- KOWALCZYK Rafał Mirosław: pozycja 4 : 1,68% (933 głosów)
- POLAK Katarzyna: pozycja 5 : 1,68% (933 głosów)
- ORŁOWSKA Hanna Adrianna: pozycja 6 : 1,68% (933 głosów)
- GRZYBOWSKI Wojciech: pozycja 7 : 1,68% (933 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- SKWARA Olga Dorota: pozycja 1 : 3,35% (1 860 głosów)
- KOCH Tadeusz Roman: pozycja 2 : 3,35% (1 860 głosów)
- ŚWIĄĆ Michał: pozycja 3 : 3,35% (1 860 głosów)
- LESIK-ZĄBKOWSKA Aleksandra Maria: pozycja 4 : 3,35% (1 860 głosów)
- CHAMAROWSKI Krzysztof Adam: pozycja 5 : 3,35% (1 860 głosów)
- GALLE Sylwia: pozycja 6 : 3,35% (1 860 głosów)
- OSUCHOWSKI Artur: pozycja 7 : 3,35% (1 860 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kłobuckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OCZKOWSKI Wojciech Bolesław: pozycja 1 : 5,38% (2 153 głosów)
- OGŁAZA Beata: pozycja 2 : 5,38% (2 153 głosów)
- SZEWCZYK Halina Lucyna: pozycja 3 : 5,38% (2 153 głosów)
- ROKOSA Andrzej Józef: pozycja 4 : 5,38% (2 153 głosów)
- SPOTOŃ Jerzy: pozycja 5 : 5,38% (2 153 głosów)
- KUŚMIERSKA Anna Beata: pozycja 6 : 5,38% (2 153 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KIEPURA Aneta Katarzyna: pozycja 1 : 3,45% (1 379 głosów)
- MIKA Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 3,45% (1 379 głosów)
- CZEKAJ Magdalena Monika: pozycja 3 : 3,45% (1 379 głosów)
- BRAJNLICH Tomasz Marcin: pozycja 4 : 3,45% (1 379 głosów)
- LISEK Urszula: pozycja 5 : 3,45% (1 379 głosów)
- HEPPNER Dariusz Klemens: pozycja 6 : 3,45% (1 379 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BRODACKA Elżbieta: pozycja 1 : 1,83% (731 głosów)
- KOŚCIELNY Maciej Zbigniew: pozycja 2 : 1,83% (731 głosów)
- DĄBROWSKA Katarzyna Monika: pozycja 3 : 1,83% (731 głosów)
- LEŚKIEWICZ Andrzej: pozycja 4 : 1,83% (731 głosów)
- SADEK Iwona Józefa: pozycja 5 : 1,83% (731 głosów)
- PRZYBYLSKI Artur Sebastian: pozycja 6 : 1,83% (731 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA SAMORZĄDOWA POWIATU KŁOBUCKIEGO:
- PRUBANT Marek Waldemar: pozycja 1 : 3,96% (1 586 głosów)
- KALL Zdzisława: pozycja 2 : 3,96% (1 586 głosów)
- STRZELCZYK Justyna Janina: pozycja 3 : 3,96% (1 586 głosów)
- ADAMIK-FLORIAN Marta Katarzyna: pozycja 4 : 3,96% (1 586 głosów)
- SMYŁA Tobiasz Mateusz: pozycja 5 : 3,96% (1 586 głosów)
- PRZYGODA Witold Piotr: pozycja 6 : 3,96% (1 586 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY 2024:
- MAZIK Anita Dorota: pozycja 1 : 1,1% (439 głosów)
- BIERNACKA Dorota: pozycja 2 : 1,1% (439 głosów)
- MIEDZIŃSKI Łukasz Paweł: pozycja 3 : 1,1% (439 głosów)
- MIKA Jarosław Marek: pozycja 4 : 1,1% (439 głosów)
- KRAWCZYK Jacek Piotr: pozycja 5 : 1,1% (439 głosów)
- GWORYS Małgorzata: pozycja 6 : 1,1% (439 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- PIETRULEWICZ Magdalena Anna: pozycja 1 : 1,43% (573 głosów)
- ZOMERFELD Marcin Piotr: pozycja 2 : 1,43% (573 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Karol Jan: pozycja 3 : 1,43% (573 głosów)
- TYMIŃSKA Ewa: pozycja 4 : 1,43% (573 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?