Zawodniczki z Fałkowa dobrze sobie poradziły w mini piłce siatkowej w Chęcinach

dor
Dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie spisały się bardzo dobrze. Piotr Koń
Nasze siatkarki nieźle wypadły w eliminacjach wojewódzkich w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach projektu „Świętokrzyskie mini volley cup'”, które odbyły się w Chęcinach.

Rywalizowano w czterech kategoriach: single - rocznik 2007, dwójki - klasy IV i młodsze, trójki - klasy V i młodsze oraz czwórki - klasy VI). Publiczną Szkołę Podstawową w Fałkowie reprezentowały dziewczęta w kategorii single, dwójki i trójki.

W kategorii single rywalizowało 9 dziewcząt, które zagrały systemem każdy z każdym. W kategorii tej najlepiej spisała się Gabriela Sobczyk, która wygrała wszystkie osiem spotkań. Zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kielcach. Druga z zawodniczek z Fałkowa Zuzanna Malczak uplasowała się na szóstej pozycji.

Pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego uzyskały również dziewczęta z PSP Fałków I w kategorii trójki. Wygrały wszystkie mecze. Drugi zespół w tej kategorii zajął trzecią pozycję. Startowało 6 drużyn.

Wyniki: 1. PSP Fałków I (Magdalena Jurek, Marta Ostrowska, Kinga Karasińska), 2. SP Chęciny I, 3. PSP Fałków II (Natalia Kacperska, Dominika Pluta, Anna Wrzeszcz), 4. Daleszyce II, 5. Daleszyce I, 6. Chęciny II.

W kategorii dwójki dziewczęta PSP Fałków I i Fałków II zajęły trzecie miejsca w swoich grupach i zostały sklasyfikowane na pozycjach 5-6. Startowało 12 zespołów. - Ogólnie występ naszych zespołów należy ocenić bardzo dobrze - powiedział ich opiekun Piotr Koń z Fałkowa.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie