Wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie z Bochnią

(PK)
Kamil Markiewicz
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, MOSiR Bochnia przegrał z KSSPR Końskie 26:31 (11:15).

Konecczanie wygrali drugi ligowy mecz w tym sezonie i powoli odbijają się od dna. W Bochni prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, a w drugiej połowie wygrywali już różnicą jedenastu bramek. – Wygrał zespół, który popełnił mniej błędów i miał kilku doświadczonych zawodników, którzy brali na siebie ciężar zdobywania bramek. Mam na myśli Sebastiana Smołucha, Tomka Napierałę i Przemka Matyjasika. Ale i nasza młodzież pokazała, że można na nią liczyć, Daniel Szot w bramce oraz Ernest Pilarski, Kacper Szczepanik i Rafał Jamioł zagrali bardzo dobry mecz – opowiadał trener KSSPR, Michał Przybylski.

Jego zespół wypracował przewagę już w pierwszej fazie meczu, prowadząc 4:1. Potem różnica bramkowa na korzyść gości rosła, jedyne, na co było stać graczy MOSiR-u, to zmniejszanie strat do trzech, czterech bramek. W drugiej połowie konecczanie nadal popełniali mniej błędów, niż rywale i w 40 minucie wygrywali 20:13, a w 50 aż 27:16. W końcówce weszli rezerwowi, do gry gości wdarło się rozluźnienie i drużyna z Bochni odrobiła nieco straty.