Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybitny chirurg, profesor Maciej Śmietański szkolił lekarzy w koneckim szpitalu. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Pierwszego dnia odbyła się część teoretyczna, natomiast drugiego - praktyczna, a dokładnie zabiegi na sali operacyjnej.
Pierwszego dnia odbyła się część teoretyczna, natomiast drugiego - praktyczna, a dokładnie zabiegi na sali operacyjnej. Starostwo Powiatowe w Końskich
Lekarze szpitala w Końskich mieli okazję szkolić się pod okiem światowej klasy chirurga, profesora Macieja Śmietańskiego.

Światowej klasy chirurg gościł w szpitalu w Końskich

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego Świętego Łukasza w Końskich z myślą o swoich pacjentach stale podnoszą swoje kwalifikacje. Kilka dni temu wzięli udział w dwudniowym szkoleniu poprowadzonym przez eksperta w dziedzinie laparoskopowego leczenia przepuklin profesora Macieja Śmietańskiego.

Pierwszego dnia odbyła się część teoretyczna, natomiast drugiego - praktyczna, a dokładnie zabiegi na sali operacyjnej. Wykonano łącznie sześć zabiegów, w tym trzy demonstracyjne, przeprowadzone przez profesora Śmietańskiego oraz trzy z udziałem lekarzy oddziału chirurgii koneckiej lecznicy.

Profesor Śmietański to jeden z najbardziej znanych specjalistów w Polsce i Europie w zakresie chirurgii. Jest wykładowcą akademickim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Sekcji Leczenia Przepuklin Towarzystwa Chirurgów Polskich. To autor i współautor ponad 50 prac naukowych z dziedziny leczenia przepuklin (w tym Polskiego nazewnictwa i klasyfikacji przepuklin, Polskiego Standardu Leczenia Przepuklin i opracowań epidemiologicznych na terenie Województwa Pomorskiego w latach 1997-2003).

Nagrodzony za dokonania naukowe na Kongresie Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego w Turynie w 2005 roku. Wyróżniony medalem Rydygiera i Schramma (2014) za zasługi dla Uniwersytetu Medycznego we Lwowie, honorowym członkostwem Ukraińskiego Towarzystwa Przepuklinowego i tytułem profesora honorowego za wkład w rozwój chirurgii przepuklin na Ukrainie. Wyróżniony także dyplomem kapituły Prof. Szareckiego za wybitny wkład w rozwój herniologii polskiej (2014) i Brązowym Krzyżem Zasługi za propagowanie chirurgii polskiej podczas misji humanitarnych w Afryce i działalność edukacyjną w tym na Ukrainie. Takie szkolenia z pewnością zwiększą skuteczność leczenia chirurgicznego oraz podniosą bezpieczeństwo operacji w koneckim szpitalu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto