Polecamy

Trzeci bal charytatywny II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich [ZDJĘCIA] © Piotr Malinowski
[3/109]

Trzeci bal charytatywny II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich [ZDJĘCIA]

W karnawałowe ostatki w restauracji Markiz w Końskich odbył się bal charytatywny II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

Charytatywny bal zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich na czele z dyrektorką szkoły Beatą Salatą. Wsparcia stowarzyszeniu zdecydowało udzielić się 125 osób, które stawiły się na balu w sobotę 2 marca.

Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na trzy cele. Pierwszym były stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie, sportowo oraz szczególnie wyróżniających się dydaktycznie. Drugim celem było zebranie funduszy na stypendium dla najlepszego ucznia w zawodzie. Ostatni cel stanowiła pomoc materialna dla osób potrzebujących.

Bal rozpoczęła dyrektor i prezes Beata Salata, która przywitała gości oraz podziękowała sponsorom, darczyńcom oraz wszystkim zaangażowanym w jego realizację. Szczególne słowa uznania za pracę przy organizacji balu należały się członkom stowarzyszenia Joannie Fornal, Małgorzacie Świtakowskiej, Alicji Soboś, Dorocie Sykule, Ewie Król-Zmienieckiej, Jolancie Augustyniak, Ewie Michalskiej, Agnieszce Jakubowskiej, Agnieszce Woźniak, Ewie Szwed oraz Pawłowi Dziubie.

Wśród gości znalazła się między innymi Agata Gros z Niekłania Małego w gminie Stąporków, która zmaga się z nowotworem żołądka. O jej sytuacji pisaliśmy już na łamach Echa Dnia. Dyrektor Beata Salata podkreśliła, że bal zorganizowany jest także dla niej.

Z myślą o Agacie spektakl przygotowała także szkolna grupa teatralna "Lustro" z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Humorystyczne, a zarazem pouczające przedstawienie "Coś zmalujemy" wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego Ewa Paszyńska. Muzykę przygotował Marek Werens oraz Wojciech Potocki, a nagrań dokonano dzięki Maciejowi Lisowskiemu. Występ uczniów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, zaś ich gra aktorska została nagrodzona gorącymi brawami.

Po części oficjalnej oraz przedstawieniu przyszedł czas na licytacje, które prowadzili wspólnie Agnieszka Woźniak oraz ksiądz Łukasz Białas. Wśród przedmiotów, które trafiły na aukcje znalazły się między innymi koszulki z autografami sportowców, obrazy, zestawy kosmetyków, radio w stylu retro, biżuteria, torty i ciasta, różnego rodzaju bony na usługi firmowe czy też koszulka Czadomena podarowana szkole podczas tegorocznego balu maturalnego.

Największą popularnością podczas licytacji cieszyły się jednak przedmioty podarowane przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. - Podczas licytacji obrazów uczennic ludzie pokazali, że mają dobre serducha - komentowała Agnieszka Woźniak.

Równie udane aukcje dotyczyły piłki z autografem zawodnika Vive Kielce, Mateusza Korneckiego czy też wyszywanego obrazu "Chrystus frasobliwy" podarowanego przez Monikę Jakubowską.

O szczegółach licytacji poinformujemy już wkrótce, aktualnie trwa liczenie zebranych pieniędzy.

Dodajmy, że jak przystało na prawdziwy bal nie zabrakło również tańców na parkiecie. Za tą część balu odpowiadał Dj Eryk, który znakomicie wywiązał się ze swojej roli o czym świadczy fakt, że bal zakończył się dopiero o piątej rano.

Poniżej znajduje się lista darczyńców, którzy zdecydowali się wesprzeć III Bal Charytatywny Stowarzyszenie na Rzecz II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej–Curie w Końskich:

Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej w Końskich, Piotr Bocheński, Katarzyna Kamińska, Klinika Urody ISSPA, Iwona Ambroszczyk, Zarząd PSS Społem, Mateusz Kornecki, Monika Jakubowska, właściciele restauracji Leliwa w Końskich, Sklep jubilerski Ewy i Zbigniewa Żuwalskich, Grażyna Stolarska-Dukat, Alina Kabała, MK Bowling Artura Jędrzejowskiego, Małgorzata Gajos, Izabela Młynarska, Renata Basiak, Justyna Iwańska, Gabinet Kosmetyczny Małgorzaty Kowal, Katarzyna Karasińska, Edyta Garbacz, Zakład fryzjerski Ewy Pękali, ksiądz Krzysztof Sieczka, Alina Kabała, College Medyczny, restauracja Starbex, Ewa i Wiesław Stępień firma Polstan, Mariusz Miedziński firma Tomar, kwiaciarnia "Flowers and art" Renaty Basiak, sklep jubilerski Katarzyny Kucharskiej, Zarząd Powiatu Koneckiego i siłownia Kuźnia Sylwetki z Końskich. Dodajmy tylko, że część darczyńców wolała pozostać anonimowa.Najnowsze wiadomości

reklama