Ścieżki rowerowe do 43 km od Końskich. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 25 - 26 września?

Newsroom 360
Newsroom 360
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 43 km od Końskich
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 43 km od Końskich gettyimages.com/Pavel1964
Rozważasz trasę rowerową z Końskich? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 25 - 26 września przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji. Są zróżnicowane pod względem trudności czy odległości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 43 km od Końskich. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Końskich proponujemy na weekend 25 - 26 września.

Rowerem w okolicy Końskich

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 43 km od Końskich, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 25 września w Końskich ma być nan°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 20%. W niedzielę 26 września w Końskich ma być 19°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 20%.

🚲 Trasa rowerowa: XI Suchedniowski Rajd Rowerowy

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 46,28 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 30 min.
 • Przewyższenia: 273 m
 • Suma podjazdów: 1 683 m
 • Suma zjazdów: 1 683 m

Rowerzystom z Końskich trasę poleca Jedrula77

W sobotę 9 maja, odbył się XI Suchedniowski Rajd Rowerowy zorganizowany przez Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru siedem tras zaczynając od 25 km kończąc na 100 km (przeznaczone dla rowerów szosowych oraz górskich). W rajdzie wzięło udział 150 uczestników.

Start rajdu odbył się na terenie OSiR Suchedniów ul. Ogrodowa, jak podkreślali organizatorzy rajd to nie wyścig, więc każdy mógł jechać swoim tempem bez nacisku na czas przejazdu. Od godziny 14:30 w miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji działał grill z ciepłym poczęstunkiem. Na zakończenie imprezy rozdane zostały pamiątkowe dyplomy oraz rozlosowane drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku - Kamiennej, Urząd Marszałkowski w Kielcach oraz sponsorów.

Trasy rajdu:

A. 100 km – szosa: Suchedniów OSiR, Wzdół, Siekierno, Sieradowice, Bronkowice, Radkowice, Świślina Rzeki, Rzepinek, Brzezie, Wawrzeńczyce, Wieloborowice, Garbacz, Janowice, Grzegorzewice, Cząstków, Włochy, Bostów, Grabków, Bodzentyn, Suchedniów – OSiR

B. 80 km – szosa: Suchedniów OSiR, Wzdół, Siekierno, Sieradowice, Bronkowice, Radkowice, Świślina Rzeki, Rzepinek, Brzezie, Wawrzeńczyce, Wieloborowice, Włochy, Bostów, Grabków, Bodzentyn, Suchedniów – OSiR

C. 60 km – szosa: Suchedniów OSiR, Wzdół, Siekierno, Sieradowice, Bronkowice, Radkowice, Świślina Rzeki, Rzepinek, Jadowniki, Tarczek, Bodzentyn, Suchedniów – OSiR

D. 40 km - szosa: Suchedniów OSiR, Wzdół, Siekierno, Sieradowice, Bodzentyn, Wzdół, Suchedniów – OSiR

E. 25 km – drogi leśne utwardzone (pożarowe), szosa: Suchedniów OSiR, Wierzbka (ul. Leśna), Opal, drogą pożarową Michniów, drogą polną - Krzyżka, Ostojów, Osełków, Stawik, Jaśle (zalew), Zalezianka, Osieczno, Sucha Góra, Kruk, Suchedniów - OSiR

F. 40 km – teren - trasa MTB - rowery górskie: Suchedniów OSiR, Wierzbka (ul. Leśna), Opal, drogą pożarową niebieski szlak Kamień Michniowski, drogą leśną Orzechówka, Skorucin, drogą polną - Leśna, Psary Stara Wieś, zielonym szlakiem przez Górę Bukową, Zajamnie, Góra Jamno, Czerwona Górka, Podzagnańszcze, Dołki, Podłazie, Krzyżka, Berezów, Suchedniów - OSiR
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Na szlaku Green Velo w Świętokrzyskiem

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 155,13 km
 • Czas trwania wyprawy: 9 godz. i 42 min.
 • Przewyższenia: 210 m
 • Suma podjazdów: 1 120 m
 • Suma zjazdów: 1 245 m

Rowerzystom z Końskich trasę poleca Znajkraj

To była nasza pierwsza wspólna wycieczka po Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Chcieliśmy zacząć od początku (albo od końca?), ale - niestety - trudno zorganizować to gdy szlak ma początek w miejscu, do którego nie dociera kolej. I tak stanęło na odcinku Kielce-Sandomierz.

Wbrew obawom z odcinków Green Velo w innych regionach kraju, tu jest dość nieźle. Twardo, równo, wygodnie. Ale ze świecą szukać odseparowanych tras rowerowych. Odcinek w Kielcach, kilka kontrapasów w ich okolicach, droga rowerowa w Ujeździe. To wszystko?

Oprócz Kielc atrakcji krajoznawczych spodziewajcie się jeszcze w Ujeździe, Klimontowie, Koprzywnicy i Sandomierzu. Przez pozostałą część czasu będzie dość monotonnie, choć, jeśli towarzyszyć Wam będzie piękna pogoda, jak nam, to także... wręcz sielankowo momentami.

Trochę więcej o szlaku, miejscach, tym co przykuło naszą uwagę, piszemy na naszych stronach - zapraszam!

Zapraszam także na nasz podróżniczy Instagram - @znajkraj.

Szymon Nitka
Znajkraj
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Lasy Włoszczowskie cz.I

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 46,81 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 9 min.
 • Przewyższenia: 63 m
 • Suma podjazdów: 1 099 m
 • Suma zjazdów: 1 109 m

Utor poleca trasę rowerzystom z Końskich

Spokojna trasa po lasach Niecki Włoszczowskiej. Do Kurzelowa w większości utwardzonymi drogami leśnymi, gdzieniegdzie tylko piaszczystymi. Natomiast część od Kurzelowa do Koniecpola to jazda szosami, na szczęście zupełnie nieuczęszczanymi. Ten odcinek początkowy pokrywa się (w zasadzie, bo miejscami kombinowałem) z czerwonym szlakiem rowerowym, niestety kiepsko znakowanym, szczególne na skrzyżowaniach i rozjazdach.
Początek na stacji Czarnca, skąd udałem się do rodzinnej miejscowości hetmana Czarnieckiego (tego z hymnu i "Potopu"). Po obejrzeniu pomnika, kościoła i arboretum pojechałem dalej, nieco krążąc po wsi. Pierwsze zgubienie szlaku zaliczyłem zaraz po przejechaniu pod linią kolejową - szlak odbija w prawo, równolegle do torów, czego oczywiście nie widać. Zorientowałem się po kilkuset metrach i dojechałem do szlaku inną ulicą. Ponownie zgubiłem szlak po przejechaniu drugiej linii torów, ale tym razem pojechałem ścieżką, która doprowadziła mnie do zbiornika wodnego z miejscem do kąpieli i wypożyczalnią kajaków. Od tej pory w zasadzie nie miałem problemów z nawigacją. W Kurzelowie (był miastem przez kilkaset lat) warto obejrzeć drewnianą kaplicę cmentarną i gotycki kościół.
Generalnie szlak rekreacyjny, nadaje się dla każdego, oczywiście rezerwując odpowiednią ilość czasu na przejazd i wypoczynek nad zalewem.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Góry Świętokrzyskie Rodzinny Szlak Rowerowy "Śladami Tetrapoda"

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 18,34 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 58 min.
 • Przewyższenia: 107 m
 • Suma podjazdów: 272 m
 • Suma zjazdów: 274 m

Trasę rowerową mieszkańcom Końskich poleca Aleszprycha.pl

Rodzinny Szlak Rowerowy „Śladami Tetrapoda” to trasa 18 km. Nawierzchnia asfaltowa 80%, poza tym drogi szutrowe i leśne. Szlak jednokierunkowy średniej trudności na rowery trekkingowe i górskie. Trudność na trasie to podjazdy, około 2.5 km podjazd przez całą wieś Zalezianka do wsi Występa, potem pagórkowate Belno i podjazdy w Zachełmiu.
Największą atrakcją szlaku jest niewątpliwie kamieniołom „Zachełmie”. To wyjątkowe miejsce, to właśnie w tym kamieniołomie odkryto tropy tetrapoda. Odkrycie śladów najstarszych tetrapodów, stanowiących ogniwo przejściowe
pomiędzy rybami a zwierzętami czworonożnymi, przesunęło datowanie wyjścia kręgowców ze środowiska wodnego na ląd o około 18 milionów lat wstecz.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: G. Świętokrzyskie, szlak rowerowy Nad Wierną Rzeką

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 41,96 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 42 min.
 • Przewyższenia: 81 m
 • Suma podjazdów: 382 m
 • Suma zjazdów: 382 m

Rowerzystom z Końskich trasę poleca Aleszprycha.pl

Niebieski szlak rowerowy „Nad Wierną Rzeką” to idealna propozycja na wycieczkę dla każdego. Trasa łatwa i niezwykle malownicza. Już po pierwszym przejeździe szlak rowerowy „Nad Wierną Rzeką” trafił na listę moich ulubionych w Górach Świętokrzyskich. Prowadzi urokliwą doliną Wiernej Rzeki, przecina Pasmo Zgórskie, wiedzie u stóp Pasma Zelejowskiego i zachodnim krańcem Pasma Chęcińskiego, przez słynną Miedziankę.

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #2

Bemi-Trike

WÓZEK ROWEREK TRÓJKOŁOWY FUNKCJA SPANIA OBRACANY

...

429,00 zł309,00 zł-28%
miejsce #17

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł649,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie