Piłkarze ręczni KSZO Odlewni czwarci na turnieju w Końskich

(PK)
KSSPR Końskie wygrało turniej piłki ręcznej seniorów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. KSZO Odlewnia Ostrowiec zajął czwarte miejsce, a jego zawodnik Dmitrij Afanasjew został królem strzelców.

Dostawca: x-news

W dwudniowej imprezie wzięło udział pięć zespołów. Grano systemem każdy z każdym, a mecze trwały dwa razy po 20 minut.

Podczas turnieju doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem po pierwszej połowie meczu z Anilaną Łódź drużyna AZS AWF Biała Podlaska, prowadzona przez trenera Sławomira Bodasińskiego, nie wyszła na boisko, protestując w ten sposób przeciwko nieobiektywnemu, zdaniem drużyny akademików, sędziowaniu. Po pierwszej połowie Anilana prowadziła 13:7, ale wygrała mecz walkowerem 10:0.

Ostrowczanie pokonali AZS AW Biała Podlaska i Anilanę Łódź oraz ulegli KSSPR Końskie i SPR Tarnów.

Wyniki. SPR Tarnów - Anilana Łódź 28:17 (12:10), KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 22:20 (10:10), SPR Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 25:28 (13:14), KSSPR Końskie - Anilana Łódź 19:13 (11:5), KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - AZS AWF Biała Podlaska 17:15 (6:8),KSSPR Końskie - AZS AWF Biała Podlaska 19:20 (9:9), KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Tarnów 13:24 (7:10), AZS AWF Biała Podlaska - Anilana Łódź 0:10 walkower – drużyna z Białej Podlaskiej nie przystąpiła do II połowy spotkania, KSSPR Końskie - SPR Tarnów 29:20 (15:9), KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Anilana Łódź 18:16 (8:6).

Tabela końcowa

1. KSSPR Końskie - 6 pkt. - trener Michał Przybylski.
2. SPR Tarnów – 4 pkt. – trener Ryszard Skutnik.
3. AZS AWF Biała Podlaska – 4 pkt. – trener Dimitri Tichon
4. KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 4 pkt. - trener - Aleksander Malinowski.
5. Anilana Łódź – 2 pkt. – trener Michał Matyjasik.

Najlepszy strzelec turnieju - 18 – bramek Dmitrij Afanasjew– KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.