Piękne zwycięstwo Neptuna Końskie nad Koroną II Kielce

/PST/
Z piłką Karol Armata. Sławomir Stachura
Neptun Końskie wygrał z rezerwami Korony Kielce w meczu świętokrzyskiej IV ligi.

Korona II Kielce – Neptun Końskie 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Karol Armata 25, 0:2 Piotr Gardynik 35, 1:2 Arkadiusz Krzemiński 85.

Korona II: Łodej – Cedro, Wrześniewski, Jasiak (46. Pietras), Korcz (50. Kolasa) – Stachura, Rogala, Uniat, Kotarzewski, Słaby (68. Gębalski) – Łosak (75. Krzemiński).

Neptun: Herda – Bandura, Prus-Niewiadomski, Kamont, Maciejewski – Supierz (85. Mendygrał), Szymkiewicz, Mularczyk, Gardynik – Armata, Pach (70. Zając).

Sędziował: Przemysław Białacki.

Neptun postarał się w Kielcach o dużą niespodziankę. Korona II poniosła w tym sezonie trzecią porażkę, ale pierwszą na własnym terenie. – Decydujący wpływ na wynik meczu miała bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Po przerwie mieliśmy wiele sytuacji do zdobycia gola, ale strzeliliśmy tylko jednego, w dodatku zbyt późno by powalczyć o wyrównanie – powiedział Paweł Czaja, trener „żółto-czerwonych” rezerw.

Neptun strzelił oba gole z kontrataków. To było kluczem do triumfu. - Świetnie zagraliśmy w pierwszej części. Potem dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Grunt to skuteczność, dziś to była nasza mocna broń – cieszył się szkoleniowiec Neptuna Waldemar Szpiega. Powody do radości ma uzasadnione, jego podopieczni wygrali bowiem piąty raz z rzędu, z czego drugi na boisku przeciwnika.