Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pamiątkowe magnesy można kupić w centrum Końskich. To pierwsze tego typu pamiątki dla turystów

Marzena Kądziela
Agata Brzezińska prezentuje swoje pierwsze koneckie magnesy
Agata Brzezińska prezentuje swoje pierwsze koneckie magnesy Marzena Kadziela
Kolorowa i stonowana świętokrzysko – konecka czarownica i najbardziej znany zabytek – to pierwsze pomysły na pamiątkowe magnesiki, które turyści mogą zakupić w naszym mieście. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż do tej pory nasze miasto nie oferowało gościom żadnych tego typu upominków. Można je kupić w Pracowni Artystyczno – Ludowej w Końskich.

Jak informuje właścicielka pracowni Agata Brzezińska pomysł na pamiątki z Końskich podpowiedzieli jej… turyści. – Moja pracownia znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Pocztowej 2 – mówi. – Latem przez to miejsce przewija się mnóstwo turystów, wczasowiczów z Sielpi, pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Bardzo wiele osób chciało zakupić pamiątki z naszego miasta. Niestety, nigdzie ich nie mogli znaleźć. Postanowiłam więc tę dziurę zapełnić. Ponieważ najczęściej pytano o magnesy, postanowiłam, że będziemy je dla gości wykonywać.

W pracowni Agaty znajdziemy wiele wytworów twórców ludowych jak rzeźby, serwety, obrazy i wiele innych ozdób. Można też tu kupić najlepsze herbaty i kawy. Magnesiki to zupełna nowość.

- Bardzo żałuję, że na pomysł proponowania turystom koneckich pamiątek wpadłam dopiero pod koniec wakacji – przyznaje Agata Brzezińska. – Liczę jednak na to, że jesienią także będą do nas docierać wycieczki. Poza tym o pamiątki z naszego miasta często pytali także obcokrajowcy czy osoby, które wybierają się w podróż do konecczan żyjących obecnie poza granicami naszego kraju. Liczę, że magnesiki zawisną także i na ich lodówkach.

Na razie na pierwszych koneckich pamiątkach możemy znaleźć widok zespołu pałacowo – parkowego, konecko – świętokrzyską czarownicę w barwach świętokrzyskich i nieco stonowanych, a także krzemień pasiasty kojarzony z ziemią świętokrzyską. Właścicielka pracowni zapowiada kolejne pamiątki, jednak nie chce zdradzać do końca swoich pomysłów.

ZOBACZ TAKŻE: Więźniowie z Opola będą pracować jako szwaczki. Uszyją mundury, koszule, ręczniki i pościel

(Źródło: kurierlubelski.pl)

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto