Mecz o mistrzostwo IV ligi w 2013 roku - Formacja Port 2000 vs Dąb Przybyszów - oglądały tłumy kibiców

Wiesław Zdanowicz
Mecz 19. kolejki w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013, w którym o mistrzostwo IV ligi lubskiej zmierzyły się Formacja Port 2000 Mostki z Dębem Przybyszów Wiesław Zdanowicz / Dzień za Dniem
Szóstego kwietnia 2013, mecz Formacji z Dębem Przybyszów przyciągnął na stadion w Porcie 2000 sporą grupę głodnych dobrego futbolu fanów. Miejscowi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i w pięknym stylu ograli rywala aż 6:0 (4:0). Warto zobaczyć tę walkę, choćby na niepublikowanych dotąd zdjęciach

Tłumy głodnych dobrego futbolu kibiców w Porcie

"Portowcy" rundę wiosenną rozpoczęli z wysokiego "C" strzelając Dębowi gola już 9 minut po pierwszym gwizdku sędziego. Podanie ze skrzydła Szymona Juszczaka do siatki skierował wówczas Krzysztof Sikora.

W piętnastej minucie mieliśmy już 2:0 za sprawą celnego uderzenia Tomasza Pawlaka! Asystę w tej sytuacji zapisaliśmy na konto prawego obrońcy naszej drużyny - Tomasza Ruminkiewicza.

Mimo prowadzenia zawodnicy Formacji nie zwalniali tempa i wciąż mocno naciskali gości, którzy pod presją sami strzelili sobie bramkę. W 25. minucie dośrodkowanie "Rumina" na gola zamienił strzałem głową obrońca... Dębu Przybyszów i mieliśmy już 3:0!

W 45. minucie gry, gdy gracze Dębu myślami schodzili już do szatni, zamieszanie w ich polu karnym wykorzystał Mateusz Sienkiewicz, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce rywala ustalając wynik pierwszej części gry na 4:0!

Druga połowa to dalszy koncert świetnej gry w wykonaniu "Portowców". Nasi ulubieńcy zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki, które wyglądały niemalże identycznie. W obu przypadkach (57. min., oraz 72. min.) asystę Szymona Juszczaka, na gole zamienił niezawodny Krzysztof Sikora

Lider klasyfikacji strzelców IV ligi umocnił się na swojej pozycji, natomiast "Mały" udowodnił, że potrafi wypatrzeć i świetnie dograć do ustawionego w polu karnym kolegi.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.