Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konecki Wrzesień ze wspomnieniami. Była wystawa i dwie premiery książkowe - zobacz zdjęcia

Marzena Kądziela
Marzena Kądziela
Dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk prezentuje książkę „Banditenstadt. Wojna i miłość” i jej autora Radosława Nowka
Dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk prezentuje książkę „Banditenstadt. Wojna i miłość” i jej autora Radosława Nowka Biblioteka Publiczna w Końskich
Wystawa poświęcona mjr „Hubalowi” oraz dwie premiery książkowe Wojciecha Zawadzkiego i Radosława Nowka były elementami „Wieczoru wspomnień” w Bibliotece Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich. Publiczność ściśle zapełniła dwie biblioteczne sale.

Konecki Wrzesień do biblioteki przyciągnął liczną publiczność

Goście ledwo mieścili się w sobotę w salach Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego, gdzie odbywał się tradycyjny „Wieczór wspomnień” organizowany od lat przez dyrektora Dariusza Kowalczyka wraz z pracownikami z okazji obchodów Koneckiego Września.
- Początkowo były to spotkania kombatantów, ich opowieści i relacje z wojennych czasów – mówi dyrektor Dariusz Kowalczyk. - . Potem na wieczory wspomnień, po uroczystościach na cmentarzu przed Pomnikiem Partyzantów, przybywało coraz mniej dawnych żołnierzy. Ale tradycję spotkań podtrzymujemy poprzez organizowanie wystaw i wydawanie książek związanych z historią naszej Małej Ojczyzny, w większości dotyczącej II wojny światowej. Z naszego bibliotecznego wydawnictwa ARSLIBRIS wyszło już ponad 50 pozycji, które można u nas wypożyczyć, albo zakupić.

Wystawa i książki

W sobotę spotkanie rozpoczął wernisaż wystawy „Hubalowymi śladami po Ziemi Świętokrzyskiej w malarstwie i słowie Elżbiety Dudy i Jacka Lombarskiego” oraz spotkanie z twórcami ekspozycji. Autorzy starali się za pomocą zdjęć, plansz z informacjami oraz malarstwa przybliżyć publiczności miejsca ściśle związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim „Hubalem” oraz jego oddziałem.

Druga część poświęcona była dwóm nowym książkom wydawnictwa ARSLIBRIS i - Pierwsza to „Tropem Błyskawicy. Historia oddziału partyzanckiego Armii Krajowej” autorstwa Wojciecha Zawadzkiego, który przyjechał do nas aż z Bydgoszczy – kontynuuje dyrektor. - Drugą napisał konecczanin Radosław Nowek, a nosi ona tytuł „Banditenstadt. Wojna i miłość”. To losy dwojga zakochanych podczas wojny i okupacji w Końskich.
Rozmowy z pisarzami zakończyły sobotni wieczór wspomnień.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto