Koneccy karatecy na dwóch turniejach zdobyli 27 medali

Dorota Kułaga
Pamiątkowe zdjęcie z medalami po turnieju w miejscowości Ujazd, na którym koneccy karatecy zdobyli 24 medale. Archiwum klubu
Weekend przed Świętami Wielkanocnymi był niezwykle udany dla karateków koneckiej filii Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin i Brawlera Fight Club Końskie. Na dwóch turniejach zawodnicy zdobyli 27 medali - 9 złotych, 8 srebrnych, 10 brązowych.

W miejscowości Ujazd odbył się II Turniej Karate Wszechstylowego. Rozegrane zostały dwie konkurencje: sumo-grapling oraz bare-knuckle karate. -Ta pierwsza, w której sprawdzamy się od niedawna, polega na tym, że walczący za pomocą dozwolonych podcięć, rzutów i obaleń, dąży do wytrącenia przeciwnika z równowagi, czego efektem ma być upadek na matę, podparcie się kolanem lub wypchnięcie przeciwnika poza matę. Druga, bliższa nam konkurencja, to walka w stójce - tłumaczyła trener Beata Kij.

W turnieju wystartowało 140 zawodników z siedmiu ośrodków. W tym gronie była 17-osobowa ekipa reprezentująca konecką filię Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. -Udało nam się przywieźć do Końskich 24 medale, co uplasowało nas na trzecim miejscu w rankingu drużynowym. Jestem dumna z występu naszych podopiecznych - dodała Beata Kij.

Wyniki: kategoria sumo-grapling: 1. Gabriela Ksel, Maciej Broniewski, 2. Wiktoria Czyżewska, Alicja Kośka, Natalia Więckowicz, 3. Wiktoria Armada, Wiktor Wołczyński, Kacper Sulgostowski, Dawid Juszyński, Mateusz Świderski; kategoria bare-knuckle karate: 1. Wiktoria Czyżewska, Wiktoria Armada, Mateusz Świderski, Alicja Kośka, Dawid Juszyński, Gabriela Ksel, Natalia Więckowicz, 2. Dawid Milner, Kacper Sulgostowski, Martyna Jedynak, 3. Maciej Broniewski, Wiktor Kresa, Cyprian Staniszewski, Patryk Piwowarczyk.

Dzień po tym turnieju koneccy karatecy ruszyli na podbój Piaseczna. Był to turniej Mazovia Cup 2016, w którym wystartowało prawie 400 zawodników z 32 ośrodków. -Poziom zawodów był bardzo wysoki. Udało nam się wywalczyć trzy medale: 2 srebrne i brązowy - powiedziała trener Beata Kij.

Wyniki: 2. Magdalena Zawrzykraj, Natalia Więckowicz, 3. Alicja Kośka.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0