Wybierz region

Wybierz miasto

  Zespół pałacowo-parkowy w historii i krajobrazie miasta Końskie

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach – Filia w Końskich
  Końskie, ul. Zamkowa/5

  12:30 Piątek, 15 września

  • Wstęp wolny

  W piątek 15 września 2017 r. o godz. 12.30 Pedagogiczna Biblioteka Wojewodzka w Końskich zaprasza na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym pod hasłem "Zespoł pałacowo-parkowy w historii i krajobrazie miasta Końskie".

  Zespoł pałacowo-parkowy wybudowany przez kanclerza wielkiego koronnego Jana Małachowskiego w XVIII w., zachował się do chwili obecnej. W XIX w. pewne zmiany w jego architekturze zostały poczynione przez rodzinę Tarnowskich, nowych właścicieli Końskich. W skład zespołu wchodzi piękny i rozległy park, w ktorym znajdują się dwa skrzydła pałacowe oraz stylizowane budowle: oranżeria egipska, świątynia grecka, glorietta, altana ogrodowa, ogrodzenie z "basztami" i ”domkiem wnuczętow”, kapliczka. Obecnie w budynkach znalazły swoją siedzibę władze miasta i gminy, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Centrum Informacji Turystycznej. W ramach EED przybliżymy losy i zmiany jakie zaszyły w kompleksie pałacowo-parkowym w wyniku przemian historycznych, społecznych i kulturowych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa