Wybierz region

Wybierz miasto

  Zapraszamy na wystawę malarstwa Gerarda Desputa

  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie
  Końskie, ul. Partyzantów/1, +48 41 372 25 05

  17:00 Czwartek, 5 maja

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na wystawę malarstwa Gerarda Desputa

  Gerard Desput urodził się w Piotrkowie Trybunalskim w 1934 r., zmarł w Warszawie w 2008 r. Studia artystyczne rozpoczął w 1953 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.
  Po ukończeniu pierwszego roku studiow, w ramach wymiany studentow wyjechał do Chin, gdzie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Pekinie, na wydziale grafiki (1954-1959). W czasie studiow uczestniczył w wielu plenerach w rożnych prowincjach Chin.
  Po powrocie do kraju uprawiał malarstwo i grafikę, wspołpracował z wieloma wydawnictwami i miesięcznikami, m.in.: „Chiny”, „Polska”, „Nasza Ojczyzna”. Projektował plakaty, okładki do książek, ilustracje. Z miesięcznikiem „Kontynenty” był związany od pierwszego do ostatniego numeru, projektując jego szatę graficzną. Nie zaniedbywał malarstwa, czego dowodem są liczne wystawy w kraju i za granicą.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach