Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Niech wiatr cerkiewny gra...

  Galeria "ATUT"Końskie
  Końskie, ul. Wojska Polskiego/3

  Od 10.03.2016 do 30.04.2016

  • Brak informacji o cenie

  W galerii Atut w Końskich od 9 marca prezentowane będą prace Małgorzaty Radziejowskiej i Janusza Skorskiego. Wystawa jest wynikiem kilku lat zbierania materiału fotograficznego przez dwojkę artystow lubiących wędrowki po rożnych rejonach Polski.

  Małgorzata Radziejowska
  Od kilkunastu lat związana z branżą informatyczną. Skupia w sobie dwa światy – jeden ścisły, zaplanowany, konkretny – inżynierski; drugi oderwany od rzeczywistości, pełen rożnorodnych doznań, olśnień, pogoni za chwilą.
  Fotografią zajmuje się od kilku lat – odkrycie potencjału nastąpiło nagle i było zaskakujące dla niej samej. Dziś nie wyobraża sobie życia bez chwil zapomnienia z aparatem. Nie potrzebuje wyjazdow w odległe zakątki aby tworzyć nowe cykle zdjęć. Płynnie przechodzi z form makro do reportażu. Uczy się odkrywać nowe oblicza fotografii. Głowa pełna pomysłow tworczych, jeszcze niezrealizowanych.
  Dorastając w Sanoku żyła obok problemu rożnych religii i narodowości. Tym bardziej stał się jej bliski poruszany temat życia i śmierci cerkwi. Obecna wystawa jest owocem kilkuletniego zbierania materiału – czasem przypadkiem i przy okazji, a czasem świadomych wyjazdow do konkretnych miejsc i powrotow tak, aby zrobić to jedno jedyne zdjęcie.
  Członek Towarzystwa Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Krakowskiego Klubu Fotograficznego

  Janusz Skorski
  W latach 1986-88 pracując w reporterskich ekipach filmowych w Telewizji Krakow doskonalił swoj warsztat. Od 1990 roku pracuje w laboratoriach fotograficznych wspołpracując jednocześnie z wieloma czasopismami. W latach 2005 - 2011 był wiceprezesem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W KKF działa nieprzerwanie od 1995 r. Członek Towarzystwa Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie
  Jego ulubione tematy to pejzaż i malowanie światłem. Doskonale czuje się w reportażu oraz w innych formach fotografii, łącząc to co nowoczesne z nutą melancholii i zadumy. Szczegolne miejsce w jego tworczości zajmują misteria. Fotografie z Misteriow Pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kalwarii Pacławskiej i Gorce Klasztornej od wielu lat odwiedzają rożne miejsca w Polsce oraz za granicą.
  Ma na swym koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, wielokrotnie prezentowanych w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech i Danii. Brał dział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych, gdzie wielokrotnie był nagradzany i wyrożniany oraz w wystawach zbiorowych w Polsce, Danii, Francji, Niemczech, Słowacji i Białorusi.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ