Wybierz region

Wybierz miasto

  Wieczór z gwiazdami w Maleńcu

  Muzeum Techniki Zabytkowy Zakład Walcowni i Gwoździarni w Maleńcu
  Maleniec, ul. Maleniec/54, +48 41 373 11 42

  18:00 Sobota, 21 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Polskie Towarzystwo Miłośnikow Astronomii oraz Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu mają zaszczyt zaprosić mieszkańcow regionu świętokrzyskiego do udziału w cyklu imprez popularyzujących wiedzę astronomiczną.

  Ciepłe wiosenne wieczory to nie tylko najlepsza pora na zorganizowanie grilla lub ogniska w gronie znajomych, ale rownież na spotkanie z tajemnicami wszechświata. Przekonają się o tym wszyscy ci, ktorzy w sobotę 21 kwietnia br. odwiedzą dawną fabrykę żelaza w Maleńcu.

  W przedostatnią sobotę kwietnia Polskie Towarzystwo Miłośnikow Astronomii (PTMA) oraz Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu (ZZH) zapraszają na cykl imprez popularyzujących naukę pn. „Wieczor z gwiazdami w Maleńcu”. Program wydarzenia obejmuje prezentacje popularno-naukowe, naukę mapy nieba, obserwacje wybranych obiektow astronomicznych oraz seanse w Mobilnym Planetarium. W tajemnice Układu Słonecznego wprowadzi zebranych Mikołaj Sabat-prezes PTMA (Oddział Kielce), a jednocześnie wielki miłośnik astronomii. Z kolei Adam Tużnik (PTMA Oddział Krakow) opowie o odkrywaniu egzoplanet zaś Andrzej Letkowski (PTMA Oddział Kielce) przybliży postać profesora Kazimierza Kordylewskiego i jego badania nad „nowym księżycem” Ziemi. Podczas spotkania rozstawiony zostanie sprzęt astronomiczny i przeprowadzony zostanie pokaz wybranych obiektow astronomicznych: Słońca, Oriona, Plejad, Jowisza, Saturna, Marsa i Merkurego. Pokazom towarzyszyć będzie nauka geografii nieba oraz seanse filmow sferycznych w Mobilnym Planetarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczegolnie dzieci i młodzież.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST