Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska - jedziemy z teatrem. Spektakl "Tato"

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie
  Stąporków, ul. Piłsudskiego/103, +48 41 374 10 86

  18:00 Piątek, 27 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
  Tato
  autor: Artur Pałyga
  reżyseria: Małgorzata Bogajewska
  scenografia: Dominika Skaza
  muzyka/aranżacja muzyczna: Bartłomiej Woźniak
  reżyseria świateł: Marek Oleniacz i Małgorzata Bogajewska
  obsada: Przemysław Branny, Patryk Kośnicki, Wojciech Leonowicz, Tomasz Lipiński, Anna Rokita/Ewelina Starejki, Adam Szarek, Marcel Wiercichowski
  Gorzka komedia o toksycznych rodzinnych relacjach. Głowny bohater Franio probuje wybaczyć i zrozumieć własnego, nieznoszącego sprzeciwu, skrajnie surowego ojca. Jeszcze raz przemierza krainę dzieciństwa, przygląda się swoim smutkom, strachom, żalom. Sprawdza, co dał mu ojciec. Jakimi emocjami karmił go podczas codziennych spotkań albo poważnych męskich rozmow.
  Spektakl Małgorzaty Bogajewskiej zbudowany jest z krotkich, niemal filmowych scenek, prezentujących życie bohatera od jego narodzin aż po śmierć ojca. Reżyserka zderza tragiczne momenty z zabawnymi – aktorzy grają na instrumentach do evergreenow śpiewanych przez matkę Frania, Magdę. Przedstawienie zdobyło Nagrodę Publiczności na 10. Festiwalu Polskich Sztuk Wspołczesnych R@port w Gdyni. W 21. Ogolnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Wspołczesnej Małgorzata Bogajewska otrzymała nagrodę za reżyserię, a Ewelina Starejki wyrożnienie za rolę Mamuśki.
  Czas trwania spektaklu: 110 minut, bez przerwy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach