Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem

  Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
  Końskie, ul. Staszica/2a, +48 41 375 14 55

  16:30 Piątek, 9 stycznia

  • Wstęp wolny

  Stanisław Andrzej Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Wspołzałożyciel Unii Polityki Realnej.

  Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunkow Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

  W roku 1992 opracował projekt konstytucji, przewidujący system prezydencki. Projekt ten nie uzyskał niezbędnego poparcia owczesnych parlamentarzystow m.in. z powodu postulatu ograniczenia liczebności Sejmu do 120 posłow. Michalkiewicz był także autorem kilku innych projektow ustaw, m.in. projektu ordynacji wyborczej (1992), przewidującej wybory wg zasad większościowych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach