Wybierz region

Wybierz miasto

  Orszak Trzech Króli

  Parafia św. Mikołaja w Końskich
  Końskie, ul. Ks. Józefa Granata/8

  11:00 Sobota, 6 stycznia

  • Wstęp wolny

  W sobotę 6 stycznia przypada święto Trzech Kroli. Przypomina o ważnym wydarzeniu tuż po narodzeniu Chrystusa - wizycie monarchow Kacpra, Melchiora i Baltazara u Jezusa i świętej rodziny. Tradycją, ktora na dobre zagościła u nas, ale wciąż się rozwija, jest organizowanie Orszakow Trzech Kroli.

  Spotkanie wszystkich uczestnikow orszaku odbędzie się o godzinie 13 w kolegiacie Świętego Mikołaja. Wcześniej jednak poszczegolni krolowie wyruszą razem ze swymi orszakami z trzech rożnych koneckich parafii - pod wezwaniem Świętego Mikołaja (o 12.45, jego symbolem będzie kolor czerwony), pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o 12, kolor niebieski) oraz ze wspolnoty Chrystusa Odkupiciela (o 12, kolor zielony). Wszystkie trzy przemierzą ulice miasta, by spotkać się w „Mikołaju”.

  Odbędą się także bożonarodzeniowe jasełka, scenki z wydarzeń biblijnych. W planach jest wspolne kolędowanie oraz poczęstunek. Tym razem w role trzech monarchow wcielą się: Marian Jedynak (Kacper, orszak europejski z parafii Św. Mikołaja), Piotr Polak (Baltazar, afrykański, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy) i Damian Szustak (Melchior, parafia Chrystusa Odkupiciela).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach