Wybierz region

Wybierz miasto

  Kuźnice Koneckie

  Muzeum Techniki Zabytkowy Zakład Walcowni i Gwoździarni w Maleńcu
  Maleniec, ul. Maleniec/54, +48 41 373 11 42

  18:00 Sobota, 7 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na XIX edycję Kuźnic Koneckich.

  Ważnym elementem dziedzictwa historyczno-kulturowego regionu świętokrzyskiego są tradycje metalurgiczne i hutnicze, ktore sięgają czasow prehistorycznych. Nawiązują do nich odbywające się od lat Kuźnice Koneckie, jeden z najstarszych w regionie festiwali turystyczno-technologicznych, promujących przemysłowe tradycje regionu świętokrzyskiego.

  W tegoroczną jednodniową imprezę zaplanowano II Rajd Rowerowy pod hasłem „Z orszakiem krola Kazimierza Wielkiego” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Końskich i Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Celem organizatorow Kuźnic Koneckich jest przede wszystkim promocja regionu, a celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej i poznawanie walorow krajoznawczych, historii i tradycji przemysłowych Ziemi Koneckiej. Uczestnicy rajdu rowerowego wyruszą z Końskich i zatrzymają się w Lipie na inauguracji, a potem wyruszą na łowy z krolem Polski Kazimierzem Wielkim. Następnie odprawiona zostanie Uroczysta Msza Święta w języku łacińskim. Potem orszak krola, a w ślad za nim rownież uczestnicy rajdu rowerowego i autokary ruszą w stronę Fałkowa. Tam odbędzie się inscenizacja nadania praw miejskich dla Fałkowa przez Kazimierza Wielkiego w 1340 roku i Piknik Krolewski. Na koniec cała świta przejedzie do Maleńca, gdzie na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego zostaną wręczone doroczne nagrody „Marki Koneckie”, oraz pokazy straży pożarnych. Na zakończenie imprezy odbędzie się plenerowy koncert z udziałem gwiazdy wieczoru zespołu „Baby Rock”. Ponadto w programie XIV otwarte mistrzostwa powiatu koneckiego w rzucie podkową, pokaz walk rycerskich, pokaz tańcow dworskich, gry i zabawy, oraz degustacje potraw regionalnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach