Wybierz region

Wybierz miasto

  Kino Tolerancja w Przewłoce

  Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce
  Przewłoka, ul. Ustecka/8

  19:00 Środa, 29 lipca

  • Wstęp wolny

  Fundacja Instytut Rownowagi Społeczno-Ekonomicznej zaprasza na bezpłatne projekcje filmow dokumentalnych na temat praw człowieka realizowanych w ramach „Kina Tolerancja”.

  Kino Tolerancja stanowi jedno z działań prowadzonych w ramach projektu "Wirtu@lni-Re@lni", ktory odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, ktore przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.

  BIAŁORUSKI SEN

  Reżyseria: Ekatarina Kibalchich
  Rok produkcji: 2011

  Niewątpliwie trudno jest opowiadać po raz kolejny o Białorusi zawiedzionych nadziei. Ekaterinie Kibalczicz udało się uniknąć martyrologicznego tonu, a nawet przekonująco pokazać Białoruś, z ktorej nadzieja bynajmniej się nie ulotniła. Było to możliwe dzięki przyjętej narracyjnej perspektywie - o doświadczeniach ostatniego roku w "Białoruskim śnie" opowiada młody człowiek "taki jak my". Łatwo wczuwamy się w jego mentalność, tak podobną do naszej i tak rożną od mentalności białoruskiego reżimu - zarowno prawdziwej, jak i tej oficjalnej, propagandowej. I rzeczywiście wierzymy, że skoro takich jak on jest wielu i skoro trudno sobie wyobrazić, by mogli oni przystosować się do kuriozalnej białoruskiej rzeczywistości, raczej prędzej niż poźniej coś musi się w końcu zmienić. Centralnym punktem tej opowieści są oczywiście wybory prezydenckie 19 grudnia 2010 r. i następujące po nich represje. "Białoruski sen" oddaje hołd żonom kontrkandydatow Łukaszenki, ktore często ponoszą poważne konsekwencje ich politycznych wyborow. Rejestruje także "milczące protesty" na mińskich ulicach już w 2011 r. Organizowane na zasadzie "błyskawicznego tłumu" (flash mob) przy pomocy Internetu i SMSow bardzo niepokoją władze. Nic dziwnego, nasuwają przecież skojarzenia z wydarzeniami w innej części świata, gdzie także nowe media odegrały trudną do przecenienia rolę.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach