Wybierz region

Wybierz miasto

  Kino Tolerancja w Przewłoce

  Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce
  Przewłoka, ul. Ustecka/8

  19:00 Środa, 22 lipca

  • Wstęp wolny

  Fundacja Instytut Rownowagi Społeczno-Ekonomicznej zaprasza na bezpłatne projekcje filmow dokumentalnych na temat praw człowieka realizowanych w ramach „Kina Tolerancja”.

  Kino Tolerancja stanowi jedno z działań prowadzonych w ramach projektu "Wirtu@lni-Re@lni", ktory odpowiada na problem rosnącego zjawiska mowy nienawiści i działań dyskryminacyjnych, ktore przekładają się na wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią.

  CZARNA KSIĘGA MAJDANU

  Reżyseria: Anastasiya Lysenko & Asya Khmeleva & Yuri Katynskyi & Anna Holtsberg & Anna Korzh & Anton Syomin & Anna Lysun & Victoria Zhukova & Alyona Kosinova & Anastasia Krysko & Vladislav Rohalevsky & Anna Borisova

  Rok produkcji: 2014

  Dokumentalna kronika Majdanu pokazuje nam w zbliżeniu sytuacje i postaci uchwycone przez kamery studentow kijowskiej szkoły filmowej. Młodzi tworcy rejestrowali rewolucję od środka, na gorąco chwytając rzeczywistość, w ktorej powaga miesza się z komizmem. Zobaczymy tu bohaterow pierwszej linii i statystow rewolucji, robotnikow, studentow, artystow i dziwakow. Ludzi w rożnym wieku i z rożnym podejściem do rzeczywistości, ktorych protest połączył więzią silniejszą od strachu. Czarni od dymu, zmęczeni, na barykadach i w zaimprowizowanych noclegowniach opowiadają o swoich doświadczeniach, nadziejach, o tym, co sprawiło, że Ukraina w ciągu kilku miesięcy nieodwracalnie stała się innym krajem. Czarna Księga Majdanu pokazuje nam moment przełomu przy pomocy obrazow, ktore na długo zapadają w pamięć. Jak zaimprowizowany koncert na fortepianie, ktory nie wiadomo skąd znalazł się na ulicy, czy pokruszony, czarny lod odbijający blade, zimowe słońce (Źrodło: Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS).

  Film został udostępniony dzięki uprzejmości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST