Wybierz region

Wybierz miasto

  Kabaret Koń Polski

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
  Stąporków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego/103

  16:30 Piątek, 10 marca

  „Koń Polski” powstał w 1985 r w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie Politechnika ) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego – autora większości tekstow i szefa zespołu.
  Na I Przeglądzie Kabaretow PAKA w Krakowie kabaret otrzymał nagrodę GRAND PRIX. Poźniej wielokrotnie nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach . Oprocz nagrod na „Pace” otrzymał między innymi „Złotą Szpilkę”
  Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru , nagrodę głowną Ogolnopolskich Targow Kabaretowych „Otaka” we Wrocławiu , pierwsze miejsce Festiwalu Osobliwości Kabaretowych „Foka” w Warszawie oraz prestiżową Nagrodę Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego przyznaną przez Urząd Rady Ministrow i jury , w ktorym zasiadali m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Łapicki , nagrodę „Andrzeja” przyznaną przez wrocławski kabaret „Elita” a także „Hanysa” – nagrodę przyznaną przez kabaret „Rak” z Rudy Śląskiej.
  Latem 1996 r , na świnoujskiej FAMIE kabaret otrzymał nagrodę II Programu Telewizji Polskiej uroczyście wręczoną przez Ninę Terentiew.. Od tego czasu grupa na stałe wspołpracuje z telewizyjną „dwojką” .
  Członkowie zespołu brali udział w dwoch serialach telewizyjnych wg scenariusza Leszka Malinowskiego: „Badziewiakowie” i „Skarb Sekretarza” – w wersji filmu fabularnego – „Jest Sprawa”.
  Od wielu lat kabaret z powodzeniem jeździ za granicę .W czasie Gorbaczowowskiej odwilży kabaret wystąpił w Moskwie w popularnym programie telewizyjnym pt.KA-WE-EN”. Zespoł siedmiokrotnie wyjeżdżał z występami za ocean, Występował – między innymi – w Chicago, Nowym Jorku, San Francisco i na Florydzie gdzie bawił publiczność polonijną . Ponadto występował dla Polonii w Niemczech, Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, Belgii, Włoszech, Austrii oraz nigdzie…(?) czyli na promach „Rogalin”, „Silezja”.
  Kabaret uprawia satyrę obyczajową i polityczną podaną w oryginalnej formie i stylu.
  Skład:
  Leszek Malinowski – lider i założyciel, autor i reżyser skeczy, odtworca rozpoznawalnych postaci: Heli, Badziewiaka.
  Waldemar Sierański – wspołpraca autorska, odtworca rozpoznawalnych postaci: Mariana, Szeregowego Maślanki.
  Jarosław Barow – kompozytor, aranżer i instrumentalista.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa