Wybierz region

Wybierz miasto

  ENEJ

  Hala sportowa UMiG Końskie
  Końskie, ul. Stoińskiego/3, +48 41 372 39 38

  17:00 Niedziela, 14 lutego

  Enej:
  Polski zespoł rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głownego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, ktora jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej – głowny bohater – to wesoły Kozak podrożujący po świecie.
  Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta „Ulice” ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta „Folkhorod” (Podwojna Platynowa Płyta). Najnowszym „dzieckiem” zespołu jest „Paparanoja”, ktora ujrzała światło dzienne w lutym 2015 roku.
  ENEJ ma na swym koncie siedem singli bijących rekordy popularności w sieci i krolujących na listach przebojow wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna”, “Zbudujemy dom” i “Nie chcę spać”.
  Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, co zaowocowało nagrodami, ktore muzycy od lat dołączają do bogatej kolekcji.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa