Wybierz region

Wybierz miasto

  Coma

  Park Miejski im. Tarnowskich
  Końskie, ul. Mieszka I/

  20:00 Sobota, 22 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Coma

  Polski zespoł rockowy założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołow jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin. Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej w grupie Ozoz. Jesienią 2003 roku kapela przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu – Pierwsze wyjście z mroku. Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagrod. Krążek zostaje nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znakow i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Trzecia płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, ktorym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż do śmierci. Płyta Hipertrofia, ktora w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwojnej Platyny. Czerwony Album wydany w 2011 roku zyskuje status Złotej Płyty w tydzień po premierze.
  W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwornią earMusic/ Edel, ktora ma pod swoją opieką takich artystow jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej wspołpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don't set your dogs on me, ktorego premiera odbyła się w lutym 2013. W ramach promocji najnowszego albumu, zespoł COMA wystąpił na dwoch koncertach poza granicami Polski – w Londynie oraz Manchesterze.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach