Centralna Liga Juniorów u17. Korona Kielce wygrała ze Stalą Mielec

Damian Wiśniewski
W zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 Korona Kielce wysoko pokonała w roli gospodarza zespół Stali Mielec. Młodzi kielczanie wygrali ze swoimi rówieśnikami różnicą trzech bramek.

Korona Kielce u17 - Stall Mielec u17 4:1 (3:1)
Bramki: Bartosz Kralka 8, 36, Kacper Łoch 15, 62' Przybysławski - Franciszek Jaskot 33.
Korona: Piątkowski - Szczepanek, Żabka, Sobieniak, Szczepański - Łoch, Wójcik, Oziębło, Przybysławski, Pokora - Kralka.
Stal: Kopeć - Kania (55. Siembab), Ciździel (30. Mazur), Szczurek (65. Wójcik), Jaskot (80. Dominiak), Lewandowski, Misiak (60. Skupiński), Patla, Ryba (46. Horodejczuk), Osuch, Ofiara.

Mecz został bez mała rozstrzygnięty już w pierwszej jego połowie. Zespół kieleckiej Korony chciał się z całą pewnością zrehabilitować przed sobą samym za ostatnią porażkę 1:2 z Motorem Lublin i zabrał się za to błyskawicznie.

Już w ósmej minucie gry gospodarze objęli bowiem prowadzenie. Bartosz Kralka przeprowadził ładną indywidualną akcję, którą zakończył skutecznym wykończeniem. Szybko więc zrobiło się 1:0, ale kielczanie nie zamierzali na tym poprzestawać, a blisko zdobycia bramki był Michał Pokora.

Po kwadransie od rozpoczęcia pojedynku wynik został już podwojony. Kacper Łoch wykorzystał małe zamieszanie w polu karnym podkarpackiego zespołu i pokonał bramkarza. Później goście strzelili gola kontaktowego - po wrzutce w pole karne Oliwier Piątkowskiego pokonał Franciszek Jaskot. Było to jednak jedyne skuteczne uderzenie, na jakie było stać drużynę z Mielca podczas tego pojedynku.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie kieleckiej Korony bowiem znów zrobiło się dwubramkowe, a swojego drugiego gola strzelił Bartosz Kralka.

W drugiej części spotkania znów przeważali piłkarze Korony Kielce, co skończyło się czwartym golem. Tym bardziej piłkę do bramki wpakował Jakub Przybysławski, który wykorzystał tym samym dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Stal Mielec miała jeszcze jedną okazję do tego, by nawiązać walkę o zdobycie punktów w Kielcach. Franciszek Jaskot podjął próbę wykorzystania rzutu karnego, ale tym razem Oliwier Kowalik zdołał obronić jego strzał.

Kielczanie wygrali, dzięki czemu zachowali drugie miejsce w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów u17. Do lidera, krakowskiej Wisły, tracą sześć punktów i mają przy tym o jeden mecz rozegrany od niej więcej.

W następnej kolejce piłkarze Korony zagrają na wyjeździe. Zmierzą się 31 października z Hutnikiem Kraków, początek zmagań zaplanowano na godzinę 13:03.