Dobre występy Brawlera Końskie w Sulejowie

Dorota Kułaga
Gerard Bąk i Artur Krawczyk dobrze zaprezentowali się w Sulejowie
Gerard Bąk i Artur Krawczyk dobrze zaprezentowali się w Sulejowie archiwum prywatne
W Sulejowie odbyły się zawody Amatorskiej Ligi MMA, czyli mieszanych sztuk walki. Klub Brawler Końskie reprezentowało dwóch zawodników, obaj stanęli na podium.

Zawody odbyły się w ramach cyklicznej imprezy - Boruta Devil Party - międzynarodowego zlotu motocyklowego. Po czterech ciężkich walkach brązowy medal zdobył Gerard Bąk w kategorii 77 kilogramów. -Gerard wygrał pierwsze dwie walki. W półfinale trafił na najbardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika w tej kategorii w Polsce - Sebastiana Porębskiego (około 50 walk amatorskich, 14 złotych medali). Niestety, musiał uznać jego wyższość. W walce o trzecie miejsce wygrał przed czasem i uplasował się na trzeciej pozycji - z zadowoleniem mówił Marcin Kij, trener Brawlera Końskie.

Gerard Bąk po połowie sezonu jest na pierwszym miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji zawodników Amatorskiej Ligi MMA w swojej kategorii - 77 kilogramów. Oprócz Gerarda na zawodach startował także Artur Krawczyk - rywalizował w kategorii 70 kilogramów. -Artur zaliczył trzy walki. W półfinale wygrał przed czasem. Niestety, przegrał walkę finałową i tym samym zdobył srebrny